Koruna pro štěstí ekniha

Vánoce pro ni bývávaly tím nejkrásnějším a nejupřímnějším obdobím v roce. Zlom nastal před třemi lety, kdy ji její milovaný snoubenec zčistajasna oznámil, že už s ní dál nechce být. Nechal ji sedět samotnou u štědrovečerní večeře...

Dostupnost Skladem
119 Kč –16 % 99 Kč
Koruna pro štěstí ekniha
Koruna pro štěstí
119 Kč –16 %

Anotace: Koruna pro štěstí
Vánoce pro ni bývávaly tím nejkrásnějším a nejupřímnějším obdobím v roce. Zlom nastal před třemi lety, kdy ji její milovaný snoubenec zčistajasna oznámil, že už s ní dál nechce být. Nechal ji sedět samotnou u štědrovečerní večeře a zcela bez soucitu tak přeťal několikaletý vztah. Jako mávnutím kouzelného proutku Anna najednou na všechny zvyky a vlastní tradice dočista zanevřela. Nemilosrdně spálila mosty a rozhodla se být raději sama. Až ho poprvé potkala na firemním vánočním večírku. Jmenoval se Michael. Dá lásce ještě jednu šanci?

Po objednání a zaplacení přijdou na Váš email dva formáty eknih: epub + mobi

ISBN 978-80-88483-14-4 Koruna pro štěstí epub
ISBN 978-80-88483-15-1 Koruna pro štěstí mobi

 

Obsah:
TÝDEN DO VÁNOC
6 DNÍ DO VÁNOC (přípravy na večírek)
NA VEČÍRKU
VÁNOČNÍ TRHY
S LUCKOU NA PUNČI
VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ
ŠTĚDRÝ DEN RÁNO, ANNA
ŠTĚDRÝ DEN RÁNO, LUCIE
Na RŮŽKU
ŠTĚDRÝ VEČER, ANNA
ŠTĚDRÝ VEČER, LUCIE
ŠTĚDRÝ VEČER, MICHAEL

 

Ukázka z e-knihy Koruna pro štěstí:
Konečně jej nahmatala. V momentě, když chtěla hovor přijmout, telefon přestal zvonit. Vzteky s ním třískla o stůl.
„Krám jeden!“ zařvala. Podívala se přes záclonu ven. Za oknem zlehounka poletoval sníh. Dříve takový pohled neskonale zbožňovala a na padající vločky se dokázala dívat celé hodiny. Poslední tři roky ji však tato něžnost vždy sebelítostivě rozbrečí. Znovu si pak přehrává chvilky s Pavlem. Jak jim spolu bývávalo hezky. A jak ji zcela nečekaně podrazil, když ji nechal u štědrovečerního stolu sedět samotnou. Opustil ji.
„Sakra, vždyť už to jsou tři roky!“ napomenula se. Propleskla si tváře, aby se vzpamatovala. Znovu jí zazvonil mobil. Se slzami v očích pohlédla na displej. Byla to její kamarádka Lucie.
„Teď ne!“ zvolala a následující vteřiny se rozmýšlela, zda chce s Luckou vůbec mluvit. Čas ubíhal a mobil zvonil a zvonil.
Nakonec ji ale přece jen přesvědčil, a tak přejela prstem po displeji.
„Haló?!“
„Anno? Jsi tam? Co je s tebou? Nemůžu se ti vůbec dovolat!“ zahrnula ji Lucie otázkami. Anna si znechuceně oddychla. Výslech bylo to poslední, nač měla aktuálně náladu.
„Jo, jsem tady!“ odpověděla stroze. „Mobil mi spadnul na dno tašky!“ dodala a očekávala Lucčino uspokojivé „A tak!“
„Do tašky?“ zopakovala Lucie. „Bylas nakupovat?“
„Jo!“
„Něco na Vánoce?“ vyzvídala dál. Anna si pohrdavě odfrkla.
„Vánoce? Co to je?“ řekla arogantně. „Byla jsem normálně nakoupit. Jídlo, nějakou drogerii, prostě běžný potřeby!“ dodala. V duchu počítala do pěti, aby se udržela v klidu.
„Tebe to ještě nepustilo?“ začala do ní Lucie rýpat. „A já si tolik přála, aby se to v tobě letos konečně zlomilo!“
„Jak vidíš, nezlomilo!“ potvrdila jí Anna. „A asi už nikdy nezlomí!“ Hlasitě se vysmrkala.
„Ty brečíš?“
„Ale ne. Nebo vlastně jo. To proto, že sněží. Vždyť víš!“ odvětila a znovu si popotáhla.
„Ty, holka, musíš se jít někam bavit. Přijít na jiné myšlenky. A tak vůbec!“
„Já ale na nějakou zábavu nemám ani trochu náladu. Ne v tomhle období. Všechno na mě prostě padá!“ vysvětlovala Anna.
„Nezájem! Prostě půjdeš a bez keců!“ Anna ztichla. Odložila mobil na stůl a zapnula si hlasitý odposlech. Vytáhla z balíčku nový kapesník a otřela si do něj oči. Promnula si tváře a několikrát se zhluboka nadýchla a nato dlouze vydechovala.
„A kam?“ šeptla, když se drobet uklidnila.
„Půjdeš se mnou na večírek!“ odpověděla natěšeně Lucie.
„Tak na to zapomeň!“

 

Počet stran: 100

Napsat skutečnou knihu bylo jejím snem už od útlého věku. První hororový příběh, inspirovaný oblíbenými knihami ze série Stopy hrůzy, sepsala autorka Marie Jakoubková ve svých dvanácti letech, tehdy jen pro sebe a svou kamarádku. Psaní v pravém slova smyslu se začala věnovat až později. Nové bydliště a mateřská dovolená s druhým synem otevřela brány její fantazie a dnes se nezalekne žádného žánru. V repertoáru spisovatelky mohou čtenáři najít pohádky pro děti (O zvědavé Chudobce), romantické novely (Darované srdce), hororové povídky (Dům za lesem), a dokonce i katastrofické sci-fi (Zpětný chod). Osobně má nejraději knihy nebo filmová zpracování tematicky se zabývající cestováním v čase. V nakladatelství Petunky jí nejprve vyšla kniha Zasněžené hory, poté následovaly další tituly, například Koruna pro štěstí.