Novinky

Literární soutěž Petunky – VYHODNOCENÍ

Literární soutěž Petunky – VYHODNOCENÍ

Všem moc děkujeme za rukopisy, které dorazily do soutěže „Napiš příběh k obálce“

Do finále nakonec postoupilo 5 rukopisů: Růže a dezerty, 13 slz, Něha s trny, Jako led a Promarněné léto.

A smlouvu na tištěnou knihu + e-knihu získává rukopis: 13 slz

Ostatní finalisté získali připomínky k zaslaným textům a je na nich, jak se svými příběhy dál naloží a jak je vylepší, aby je čtenáři třeba našli později k dispozici alespoň v podobě e-knihy.

Všem moc děkujeme za důvěru a brzy se můžete těšit na krásné novinky z našeho nakladatelství, ale i na nové autorky a autory!

A piště své příběhy, třeba budete mít štěstí příště!

Přeji Vám pěkné dny!

Petra Nachtmanová, majitelka Petunek a spisovatelka

Léto s láskou - banner web - jpeg

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PETUNKY

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PETUNKY

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PETUNKY

Nakladatelství Petunky pořádá literární soutěž "Napiš příběh k obálce"
Líbí se Vám obálka u tohoto příspěvku? Chcete, abychom zde doplnili Vaše autorské jméno a název knihy?
Zúčastněte se literární soutěže a můžete vyhrát tištěné vydání knihy!

Podmínky:
- zúčastnit se mohou všichni autoři s věkem 18+, dílo musí být napsané v češtině
- rukopis o rozsahu 180 000 - 300 000 znaků včetně mezer pošlete nejpozději do 5. února 2024 na email: shaylen@post.cz
- do předmětu emailu napište: literární soutěž Petunky
- autorský rukopis pošlete ve Wordu + anotaci + něco o Vaší dosavadní literární činnosti

- zaslané autorské dílo nesmí být nikde předem publikováno, dokonce ani jeho žádná část

Co lze vyhrát?
Hlavní cena: nakladatelská smlouva na tištěné vydání knihy a e-knihy
Mohou být uděleny i další ceny, pokud se sejde více pěkných rukopisů: nakladatelství Vám nabídne smlouvu na e-knihu, či tištěnou knihu!

Nakladatelství si vyhrazuje právo nevydat žádný rukopis, pokud zaslané příspěvky nesplní zadání a nebudou mít dostatečnou kvalitu k publikování.

Přejeme Vám spoustu inspirace a krásných dní!

Léto s láskou - Petunky

 

Léto s knihou: Dárek zdarma k objednávkám!

Léto s knihou: Dárek zdarma k objednávkám!

Léto s knihou: Dárek zdarma k objednávkám!

Ode dneška začíná akce na zdejším e-shopu. Objednejte si jakékoliv 4 knihy z nabídky tištěných knih a do balíčku Vám přidáme knižní překvapení ZDARMA! Akce platí do 31. 8. 2023!

Ceny knih od 89 Kč! Knihy najdete zde: https://www.petunky.cz/knihy/

  • dárek – kniha se přidává automaticky do balíčku, nebude uvedeno v souhrnu objednávky
  • knihy Petry Nachtmanové jsou s podpisem autorky
  • akce se týká pouze tištěných knih
  • počet dárků není omezen, objednejte si 8 knih a máte 2 knižní překvapení ZDARMA

Děkujeme za přízeň a přejeme všem pěkné léto!!!

kuk5

 

 

Ukázka z knihy Bukůvky

Kniha: Bukůvky

Autorka: Táňa Kubátová

Z deníku Karly Bukůvkové

15. března 1961

Tentokrát jsem byla skálopevně odhodlána sedět s Alenou a Jitkou v kavárně tak dlouho, dokud si nebudu myslet, že Matěj už se nemohl déle zdržet a od mámy odešel. Obě děvčata se nakonec ukázala docela zábavná. Jistěže probíraly mladé muže, kteří se vyskytují v našem okolí (a všichni jsou to hloupí prosťáčci, dodávám k tomu já), ale činily tak docela vtipně a zábavně, takže jsme se v jednom kuse smály. Zejména Alena umí občas (spíše z prostoty ducha než záměrně) vypustit z úst tak bezděčně legrační větičku, že se s ní člověk ani trochu nenudí. Pochopitelně je třeba její společnost dávkovat po kapkách, jinak by hrozilo přesycení, neboť její rejstřík není právě nejširší.

Nicméně ani tahle debata se spolubojovnicemi z fabriky nakonec moji touhu nepřekonala. V jednu chvíli jsem se zvedla jako uštknutá a oznámila, že musím odejít, neboť jsem slíbila zařídit cosi, nač jsem málem zapomněla. Když jsem se s děvčaty rozloučila, najednou jsem měla hrozně naspěch a s každým krokem, který mě přibližoval k našemu domu, se moje bušící srdce zrychlovalo obavou, že Matěje už nezastihnu.

Ještě poslední roh a vzápětí mi padl zrak na auto s rakouskou značkou stojící před domem. V té chvíli se pode mnou začala klepat kolena a nedostávalo se mi dechu. Mimoděk jsem zpomalila a začala si klást otázku, jestli dělám dobře, když se chci s Matějem přece jen setkat. Jenže stejně tak bych se mohla zeptat laviny řítící se ze svahu, jestli dělá dobře, když se žene do údolí.

Loni na podzim se mi strýc Jenda zmínil, že teta Anna mu po jejich návštěvě zde v Brně psala, jak ze mě byla nadšená a jak jí ale jedna věc dělala starost, a sice mé chování k Matěji. Zdálo se jí, že se k němu chovám příliš odměřeně a málo srdečně, zatímco ona doufala, že tak, jako on ve mně vidí mladší sestřičku, mohla bych já v něm vidět bratra.

Bože, kdyby jen tušila! Kdyby věděla, že jsem byla celá strnulá obavou, aby někdo z nich z mé tváře nevyčetl tajemství mého srdce! Jaký tedy div, že jsem svoji nezúčastněnost značně přehrávala? Jenomže zároveň mi bylo té hodné bábinky, jíž jsem způsobila starost, líto, a umiňovala jsem si, že příště setkání s Matějem zvládnu lépe.

Nyní bylo tedy ono příště přede mnou a kromě všech očekávaných pocitů mnou zmítala ještě obava, abych tomu slibu, který jsem si dala, dostála.

Matěj seděl s mámou v kuchyni a jen co jsem vešla, vstal. Přistoupila jsem k němu rázným krokem a stejně rázně k němu napřáhla pravici (hotová budovatelka světlých zítřků, která upejpavost považuje za změkčilost buržoazních paniček). Matěj mi ji s úsměvem stiskl a poučen od minule už další vítací úkony neučinil. (A já jsem přitom dodatečně litovala, že jsem jej od nich odradila, neboť mi došlo, že drobečky jsou pořád lepší než vůbec nic.)

Máma se do mě pustila, kde jsem tak dlouho, že jsem Matěje málem propásla, a já se neurčitě vymluvila na to, že se doháněl zase nějaký přitroublý závazek. Posléze jsem si postavila vodu na čaj a bodře se Matěje zeptala, co z novinek mi uniklo.

Zahrnul mě nejnovějšími fotografiemi jak z vánoční Glembowky, tak také z jejich vídeňského domu, kde pózoval v čele svojí krásné rodiny, a přitom vyprávěl drobné žertovné historky.

Jak byl milý, zábavný, uhlazený a sebejistý! Opět jsem si potvrdila, že užívání Matěje po kapkách mi natolik spolehlivě zvyšuje imunitu vůči jiným mužům, že žádný z nich nemůže mít sebemenší šanci.

Jestli jsem zvládla své chování tak, aby se jevilo srdečnější a více sesterské než minule?

Nevím, přísahám, že nevím. Celou jeho návštěvu jsem přečkala v jakémsi náměsíčném stavu a vše, co jsem udělala a řekla, řídil kdosi jiný v mé hlavě než mé plné vědomí. Ale vzhledem k tomu, že mi máma tentokrát mé chování nevyčetla, ale naopak se po mně ani udiveně nedívala, hádám, že jsem to nějak zvládla. Předpokládám, že kdybych cokoli ze svých citů prozradila, máma by to nenechala bez komentáře, proto snad mohu být klidná.

Klidná...? S vidinou, že jej zase kdoví jak dlouho neuvidím, a ostatně i kdybych ho vídala každý den, tak ve mně beztoho bude spatřovat jen mladší sestřičku?

Máma na mě volá z ložnice, prý ať už nesvítím a jdu spát. Jestli ji neposlechnu, tak dlouho bude vyvolávat, až mi beztoho všechny myšlenky vyžene z hlavy. Tak jdu spát a jak se tak znám, tenhle sešit vezmu do ruky až po příští Matějově návštěvě. Jenže kdy to bude a jak ten čas přečkám?!

 

Ukázka z knihy Na psí uši

Kniha: Na psí uši

Autorka: Nachtmanová Petra

 

Marek potkal Stelu na začátku lesní cesty. Byl rád, že se jejich trasy neshodovaly. Už šla domů, zatímco on teprve s Benem vycházel.

„Beníkovi musí být zima. Necháte ho trápit v tom sněhu. Chudinka.“

„Vždyť jde o loveckého psa, žádný tintítko. Nepotřebuje zateplenou kombinézu s kapucí a k tomu papuče na tlapy.“

„Mýlíte se.“

„Ne.“

Mluvil krátce. Rozvětvená konverzace by vedla k přílišnému zdržování. Kouknul se na Pudliona IV. Zelený kabátek s puntíky a výšivkou medvídka pandy. Určitě měl vlastní šatní skříň, protože kolem Vánoc nosil speciální obleček s motivem zasněžených chaloupek, zelených a červených sobů a nechyběla ani hvězda pro štěstí.

„Pes se umí dost přetvařovat. I když začne umírat, bude vypadat, že mu nic nechybí.“

„Vyznám se ve psech.“

„Jestli chcete, dám vám tip na bezva obchůdek. Každý týden nové modely. Beník bude skákat radostí. Lidový ceny a super kvalita. Nejlepší jsou bundy kolem dvou tisíc.“

„Hmm. Už skáče předem. Já taky. Za psí bundu dva tácy. Jdeme na posed. Vy se taky vydejte domů, myslivci chodí na svá stanoviště, aby si Pudliona IV. nespletli s vlkem.“

„Vždyť je oblečený.“

„To vůbec nevadí.“

 

Spuštění nového eshopu!

Nakladatelství Petunky - Právě nyní byl spuštěn nový eshop, který nahrazuje autorské stránky petranachtmanova.cz, kde již stávající online obchod nevyhovuje nejmodernějším požadavkům. Nyní máte více variant plateb, především lze platit kartou online, což si mnoho z Vás přálo.

Pochopitelně pro Vás budeme pravidelně připravovat zajímavé akční ceny, slevové kupóny a věrnostní slevy pro pravidelné nakupující.

Děkujeme všem našim čtenářkám, čtenářům a zákazníkům za přízeň, která nás velmi těší.

 

Nakladatelství Petunky založila spisovatelka Petra Nachtmanová, která má již za sebou mnoho vydaných knih, další knižní novinky Vás čekají v následujícím období.

Petra Nachtmanová se narodila 9. listopadu 1972 a pochází z Huntířova u Děčína. V současnosti jde o autorku knih různých žánrů, nejčastěji se zaměřuje na romány pro ženy ze současnosti i historie, krimi a thrillery.

Psát začala až po třicátém roku svého života. Nejdříve svou tvorbu prezentovala na různých literárních serverech pod několika přezdívkami. Na vlastní náklady vydala sbírku básní několika autorů „Snění v kalichu divizny“.

Články a povídky publikovala na mnohých webových stránkách a v tisku (Krimi Jedním dechem, Krásy Česka, Psychologie dnes, Kámoška.cz, Abeceda zahrady, CountryPic.com). Od února 2009 do května 2012 dělala šéfredaktorku internetového magazínu nejen pro ženy ChytráŽena.cz, od května 2010 do září 2014 šéfredaktorku ePortýru – časopisu o folku, country a hudbě příbuzných žánrů, trampingu, přírodě a samozřejmě o známém festivalu Porta.

V letech 2001 - 2017 žila na ostrově karibském ostrově Curaçao. O tomto období pojednává kniha vydaná pod názvem Karibská láska (2018).

Od roku 2006 vycházely její knihy různých žánrů v několika vydavatelstvích a nakladatelstvích.

1. června 2017 založila vlastní nakladatelství Petunky, kde vydává všechny své tištěné a elektronické knihy. Od roku 2021 se v tomto nakladatelství vydávají i knihy a eknihy jiných autorů.

 

Bibliografie:

39. Unesená Gogo (e-kniha, Petunky, březen 2023)

38. Pár nocí (e-kniha, Petunky, květen 2022)

37. Zuzka a Majk (e-kniha, Petunky, březen 2022)

36. Vánoční anděl (tištěná + e-kniha, Petunky, říjen 2021)
35. Andělské trable (tištěná + e-kniha, Petunky, říjen 2021)
34. Džbán Sněžníků (e-kniha, Petunky, červenec 2021)
33. Táborové lásky (e-kniha, Petunky, květen 2021)
32. Sesterská bouře (tištěná + e-kniha, Petunky, květen 2021)
31. Dieta krajkového prádla (tištěná + e-kniha, Petunky, duben 2021)
30. Perleť na klice (tištěná + e-kniha Petunky, listopad 2020)
29. Hádka (tištěná + e-kniha, Petunky, červenec 2020)
28. Zlodějské ticho (tištěná + e-kniha, Petunky, duben 2020)
27. Nitky tvých snů (e-kniha, Petunky, září 2019)
26. Srdce z kamene (e-kniha, Petunky, červen 2019 + tištěná, Petunky září 2020)
25. Na psí uši (tištěná + e-kniha, Petunky, květen 2019)
24. Popelka s hadí duší (e-kniha, Petunky, březen 2019)
23. Poslední milenka (e-kniha, Petunky, únor 2019 + tištěná listopad 2020)
22. Karibská láska (Petunky, 2018) + e-kniha
21. Nezvěstná blondýna (Petunky, 2017) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
20. Zaťukej mi na srdce (Taťána Kubátová - Petunky, 2016) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
19. Vdaná potvora (MOBA, 2016) + e-kniha v roce 2021 (Petunky)
18. Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou (Taťána Kubátová - Petunky, 2016) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
17. Hodinová manželka Eva (Taťána Kubátová - Pohodky, 2015) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
16. Azurové nevěry (MOBA, 2014) + e-kniha v roce 2018 (Petunky) + květen 2021 2. tištěné vydání (Petunky)
15. První noc bez lásky (Akcent, 2011) + e-kniha v roce 2018 (Petunky), 2. vydání Petunky srpen 2020
14. Vražda v krajině přízraků (Nava, 2010) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
13. Tanec letních paprsků (Akcent, 2010 + e-kniha srpen 2020, Petunky)
12. Tanec v květinovém dešti (Akcent, 2009)
11. Zazděná zaživa (Akcent, 2009) + e-kniha v roce 2018 (Petunky), 2. vydání knižní, Petunky srpen 2020)
10. Smrt s příchutí nebe (Nava, 2009) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
9. Maska mrtvého anděla (Akcent, 2008) + Malířův anděl e-kniha 2021 (Petunky)
8. Líbání ve větru (Akcent, 2008) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
7. Utajené polibky (Akcent, 2008) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
6. Lež má ženské nohy (Akcent, 2007) + Lež a žena e-kniha 2021 (Petunky)
5. Prstýnkové mámení (Akcent, 2007) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
4. Bezcitné útoky ňader (Petra, 2007) + e-kniha 2021 (Petunky)
3. Podvedená láska (Akcent, 2007) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
2. Okno plné strachu (Petra, 2006) + e-kniha v roce 2018 (Petunky)
1. Lechtání rybiček (Petra, 2006)

Povídky v knihách s jinými autory:
Vůně jehličí (Akcent, 2007)
Krimi Jedním dechem (1/2009, Pražská vydavatelská společnost)
Krimi Jedním dechem (4/2009, Pražská vydavatelská společnost)
Krimi Signál (3/2009, Pražská vydavatelská společnost)
Krimi Jedním dechem (1/2012, Pražská vydavatelská společnost)
Ježíšku, já chci plamenomet 2009 (7/2012, Netopejr)

Básně ve sbírce s jinými autory:
Snění v kalichu divizny (Sursum)
Stavitelé chrámu poezie (Krigl, 2010)