Zpětný chod ekniha

Noční obloha byla pro Radku velkou vášní již od dětství. Snívala o tom, jak jednou svým teleskopem přijde na něco skutečně zásadního, co ovlivní nejen její život...

Dostupnost Skladem
169 Kč –11 % 149 Kč
Zpětný chod ekniha
Zpětný chod
169 Kč –11 %

Anotace e-knihy Zpětný chod:
Noční obloha byla pro Radku velkou vášní již od dětství. Snívala o tom, jak jednou svým teleskopem přijde na něco skutečně zásadního, co ovlivní nejen její život. Kdyby tušila, že se její přání zanedlouho vyplní, jistě by se ve svém životě zaměřila na něco docela jiného.
Měsíc se vychýlil z oběžné dráhy a jeho bleskurychlé přibližování k Zemi spustí na celém světě boj o holý život. Zpočátku se k záchraně postaví každý po svém. Je to ale v tak naléhavé chvíli to správné řešení? A existuje vůbec možnost se zachránit?

Po objednání a zaplacení přijdou na Váš email dva formáty eknih: epub + mobi

978-80-88483-28-1 Zpětný chod epub
978-80-88483-29-8 Zpětný chod mobi

176 stran

Ukázka z e-knihy Zpětný chod
Konečně se dočkala. V den silného úplňku se nebe umoudřilo a mnohadenní deště postupně ustoupily. Natěšená a zvědavá zároveň uložila děti už v osm hodin do postele. Venku bylo sice ještě trochu světla, ale chtěla se připravit. Očekávala totiž něco velikého. Buď se potvrdí, že udělala ve svých pozorováních chybu, anebo se možná ujistí v něčem, co ji vzrušovalo ale i děsilo.
Přitiskla oko k hledí teleskopu a několikrát zamrkala. Pohled se jí zdál malinko rozostřený. Nahmatala proto po straně zaostřovací kolečko a drobně s ním pootočila vpřed.
„A jsem tady!“ pronesla, když se jí prostor otevřel v celé své kráse. Natočila si přístroj tak, aby se jí do zorného pole dostal Měsíc. Na něj byla zvědavá ze všeho nejvíc. Navíc byl v úplňku, a to si žádalo důkladnější prozkoumání. Centimetrovou měrkou si nejdříve zaznamenala jeho velikost. V období úplňku ji bavilo tuto hodnotu porovnávat. Společně se souřadnicemi a aktuální polohou Měsíce na obloze si vše zapsala do notesu. Jak zapisovala získaná data, roztřásla se jí lehce pravá ruka. Než dopsala poslední číslo, přelistovala na předchozí stránku a znovu se podívala na tu dnešní. Následovaly vteřiny naprostého ticha. Radka se zadívala do protilehlé stěny a zhluboka dýchala.
„Neudělala jsem chybu!“ poznamenala, a ještě jednou zkontrolovala hodnoty, které před chvilkou sama zapsala. „Něco se fakt stalo!“ dodala a přitiskla oko k přístroji. Nato se zase odtáhla a nevěřícně zakroutila hlavou. „On se vychýlil ze své běžné osy!“ Zase se podívala na oblohu, tentokrát napřímo přes skleněnou okenní výplň.
„To není možný!“ Zcela překvapená svým zjištěním se usadila na pohovku naproti televizi. Popadla ovladač a namačkala na něm svůj oblíbený program, vysílající nejrůznější zajímavosti o životě na Zemi, sluneční soustavě, a tak vůbec o věcech, které Radka tak vášnivě miluje.
Čekala, že už to někdo ví. Že jí potvrdí, nač právě přišla. Že jí někdo z chytrých lidí vysvětlí, co to znamená a jestli je to případně nějak ohrožující. Vzpomněla si na dědu. Kdyby byl ještě živ, hned by mu zavolala a vše mu vylíčila. Jistě by spolu debatovali dlouhé hodiny. Ale uklidnil by ji. Nemusela by být na takové zjištění sama.
V televizi se však o vychýlení Měsíce ze své osy nezmiňovali. Radka očekávala, že by taková důležitá zpráva běžela ve spodních titulcích na všech kanálech, ale ať klikla na jakýkoliv program, nikde se nic nepsalo.

Napsat skutečnou knihu bylo jejím snem už od útlého věku. První hororový příběh, inspirovaný oblíbenými knihami ze série Stopy hrůzy, sepsala autorka Marie Jakoubková ve svých dvanácti letech, tehdy jen pro sebe a svou kamarádku. Psaní v pravém slova smyslu se začala věnovat až později. Nové bydliště a mateřská dovolená s druhým synem otevřela brány její fantazie a dnes se nezalekne žádného žánru. V repertoáru spisovatelky mohou čtenáři najít pohádky pro děti (O zvědavé Chudobce), romantické novely (Darované srdce), hororové povídky (Dům za lesem), a dokonce i katastrofické sci-fi (Zpětný chod). Osobně má nejraději knihy nebo filmová zpracování tematicky se zabývající cestováním v čase. V nakladatelství Petunky jí nejprve vyšla kniha Zasněžené hory, poté následovaly další tituly, například Koruna pro štěstí.