Peklověk

Značka: Brabcová Eva

PEKLOVĚK aneb nohama na zemi, ale hlavou stále v oblacích: Jasmína je osmačtyřicetiletá a krásná módní redaktorka s mírnou nadváhou. Neustále čelí útokům své matky, která nepřestává toužit po vnoučeti a své dceři tím připraví nejednu horkou chvilku.

Dostupnost Skladem
259 Kč –46 % 139 Kč
Peklověk
Značka: Brabcová Eva
Peklovek web
259 Kč –46 %

Anotace knihy:

PEKLOVĚK aneb nohama na zemi, ale hlavou stále v oblacích: Jasmína je osmačtyřicetiletá a krásná módní redaktorka s mírnou nadváhou. Neustále čelí útokům své matky, která nepřestává toužit po vnoučeti a své dceři tím připraví nejednu horkou chvilku. Jasmína přijde téměř naráz o práci, byt, dokonce i o milence. Čeká ji úplně jiný život, než na který byla zvyklá. Její život obrátí naruby seznámení se svéráznou koňskou zubařkou Hedou a do pětihvězdičkové dokonalosti přešitou Soňou. Heda je nejspokojenější na samotě u lesa se svými koňmi a hejnem slepic. Soňa se líčí, i když jde do špajzu pro chleba. Jsou tři, každá z jiného těsta. Spojuje je však pozitivní přístup k životu a přesvědčení, že na házení flinty do žita je vždycky času dost

druh zboží: kniha s pevnou vazbou
počet stran: 192
ISBN: 978-80-88272-60-1
rok vydání: 2021

Ukázka z knihy Peklověk:
V regálech knihkupectví se množí tituly vysvětlující dámám, že čtyřicítka je nejhezčím obdobím v jejich životě. Že je to čas, kdy žena už samu sebe zná, ví, co chce a zároveň i co může, má na sebe víc času a sex si užívá jako nikdy před tím. Nikde se ale nepíše o tom, že čas kráčí mílovými kroky a raketovou rychlostí ženu posouvá k padesátce a dál, do kategorie prehistorických ještěrů. Literatura pro tento věk se nachází v oddělení ZDRAVÍ A PSYCHOLOGIE. Právě tam jsou totiž knihy popisující strasti přechodu, rady, jak ho přežít a neskočit přitom pod vlak. Našla jsem je tam, když jsem hledala ke čtení něco pozitivního o ženách tohoto věku, které jsou z rozhodnutí přírody ohroženy přeměnou na bezpohlavní bytosti. Tak to přece nemůže být! Pořád ještě se necítím na odpis, jen vím, že se již nikdy nestanu matkou. A stále se v mém životě objevují noví muži. Ostatně - muži, to je kapitola sama pro sebe. Ten, který mě kdysi v pravěku dovlekl na radnici a proměnil ze slečny Malé na paní Peškovou, po pár letech odjel pracovně do Afriky a už se nevrátil. Nikdy jsem se nedozvěděla, jestli tam objevil zlatou žílu, nebo skončil v džungli jako součást potravinového řetězce. Následovalo několik pokusů, během kterých jsem se snažila do svého života začlenit mužský element na dobu delší než jedna noc. Během společného soužití s Matějem jsem záhy začala mít nepřekonatelný odpor k nesklopenému záchodovému prkénku a ponožkám na opěradlech židlí. Roman byl na mě moc pomalý, Patrik zase rychlý. O něm Vanda říkala, že jsem si vybrala chlapa kvůli sexu a pak jsem naivně čekala, že bude chytrej. Krasavec Aleš byl příliš pohodlný. A Martin, který mi málem zlomil srdce, ztratil svůj kredit, když pro mě přestal mít dobré slovo a strohost v SMS zprávách vysvětloval tím, že má na svém předpotopním mobilu rozbité tlačítko JKL, takže mi nemůže napsat „miláčku“. Možná jen nejsem typ na dlouhodobější vztah. Vybrat toho správného je totiž věda a mělo by se na to studovat. To se roky trápíte ve školách a posluchárnách, abyste vyšly do života vybaveny všemožnými vědomostmi, ale výběr pana Božského probíhá pouze na základě chemické reakce, která vám žene motýly do podbřišku, ledva kolem projde pořádný kus chlapa. Než jsem zjistila, že tělo je prolhaná mrcha, která takhle reaguje i na maskulaturu jedince s IQ měřitelným pouze v záporných hodnotách, měla jsem za sebou několik zkrachovalých vztahů a iluze o panu Božském byly v trapu. Mohl se někdo divit, že jsem se nebránila vztahům založeným na čistě vodorovné úrovni? Moje tělesná schránka nedala spát dokonce o čtrnáct let mladšímu Ondrovi. Stal se mým přítelem, ale než dovolit, aby ho poznala moje máma, raději bych strávila tři roky prací v uhelném dole.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.31 kg

Spisovatelka Eva Brabcová píše své knihy většinou velmi humornou formou. Její příběhy jsou někdy až neuvěřitelné, avšak jsou opravdu ze života. Snaží se jimi říci, že nejhorší, co můžete udělat, je NIC, že věk je jenom číslo a přání, i zdánlivě nesplnitelná, jsou od toho, aby se plnila. Kromě psaní a své rozvětvené rodiny miluje zvířata, zejména psy. Ti její mívají v rodině poradní až rozhodné slovo a není divu, že zvířecí hrdina nechybí v téměř žádné její knížce.