Lež a žena ekniha

V jámě mezi pichlavými keři na Punta de Piedras bylo nalezeno mrtvé tělo šestnáctileté Daniely Chavianové...

Dostupnost Skladem
159 Kč –12 % 139 Kč
Lež a žena ekniha
Lez a zena Petra Nachtmanova
159 Kč –12 %

Anotace e-knihy Lež a žena:

V jámě mezi pichlavými keři na Punta de Piedras bylo nalezeno mrtvé tělo šestnáctileté Daniely Chavianové. Turisté ji objevili v méně osídlené části ostrova, kde pořizovali unikátní fotografie přírody. Je jisté, že si Daniela před smrtí dopřávala drogy, ale i intimní hrátky s několika muži. Jaké byly poslední dny života mladé dívky, proč zemřela a kdo ji zavraždil? Inspektorka Pilar Montanerová se ujímá vyšetřování se svým policejním týmem. (původní název knihy: Lež má ženské nohy).

ISBN 978-80-88272-58-8 (epub)
ISBN 978-80-88272-59-5 (mobi)

počet stran: 234

Po objednání a zaplacení přijdou na Váš email dva formáty eknih: epub + mobi

Ukázka z e-knihy Lež a žena:
Zavřela spis, odložila ho na hromadu „do archívu“ a přisunula si aktuální případ z dnešního rána: „VRAŽDA DÍVKY U PUNTA DE PIEDRAS“
Na Punta de Piedras bylo dnes brzy ráno nalezeno tělo mrtvé šestnáctileté dívky, Daniely Chavianové. V pondělí 25. července již matka oznámila, že dcera odešla z domova a že má o ni strach, protože o sobě nedává vědět. Prý už párkrát utekla, ale vždycky se za pár dní sama ozvala.
Bohužel jí nedali lepší zprávu než tu nejhorší. Tělo identifikovala jako svou dceru a poté chvilku vypadala až přespříliš klidně. Tělo sehrálo klam pro vnější svět, protože uvnitř prožívala šok. Jen opustila místnost s mrtvou dcerou, zhroutila se. Špatná zpráva ji naprosto rozdrtila správné chování na úřadech. Začala být tak hysterická, že přivolali lékaře. Píchl jí injekci na uklidnění a odvezl domů s tím, že ji bude chodit navštěvovat, dokud se její stav nezlepší. Nesouhlasila ani neodporovala, jen se dívala upřeně někam do dáli, kamsi mimo přítomný svět.
Jako pro opuštěnou ženu to pro ni bylo velmi těžké. Muž jí před lety utekl s mladší ženou a dcera Daniela znamenala pro ženu středních let smysluplné okamžiky života.
Vzala si do ruky fotografie z místa činu. Objevili ji dva turisté, chtiví unikátních fotografií z několika méně osídlených míst ostrova. Přilákal je úděsný zápach, který způsobilo pilné slunce pražící na nefungující tělo. V takovém pařáku stačilo několik hodin, aby se tělo odporně nafouklo a vydávalo do okolí čpavé signály.
Mrtvá Daniela ležela v jámě zarostlé pichlavými keři, pár stovek metrů od několika roztroušených domů starousedlíků. Z větší části měla mrtvá tělo nasoukané ve velké modré krosně. Zbytek ztuhlého panáka vypadal hrůzně. Co se nevešlo dovnitř, vykukovalo ven jako děsivá ozdoba zkažených chutí mrtvého rituálu.
Dále byla zaznamenána velká podlitina na pravé straně hlavy. Útočník či útočníci ji omráčili silnou ranou, která ovšem nezapříčinila úmrtí. Smrt pravděpodobně způsobilo předávkování drogou. Čekali na konečnou expertízu, která měla přinést detaily úmrtí a potvrdit domněnky. Nebyl vyloučen ani sexuální styk chvíli před smrtí, a to hned s několika muži.
Již nyní zcela jistě věděli, že Danielu donesl vrah ke strži mrtvou či v bezvědomí. Mohla být i dovlečena násilím. Nalezené stopy patřily botám kanad č. 43. Dá se říct velká stopa, protože kolik lidí si tady na ostrově pořizovalo tento druh obuvi?
Nezbývá než se vrhnout do vyřešení spousty maličkostí, které snad do sebe lehce zapadnou a jako mozaika vytvoří čitelný obrazec.
Zaklapla desky současně se zaklepáním na dveře – přišel poručík Raúl Avila s nováčkem pátracího týmu, Rodrigem Morenem. Pětadvacetiletého kluka s bystrým postřehem a neuvěřitelnými znalostmi přijali teprve nedávno. Šel hned natvrdo do případu. „Praxe je to nejdůležitější. Srdečně vás vítám u pátračky a první výjezd máte právě dnes,“ řekla mu tenkrát usměvavě na přivítanou.
„Pilar, tak auto je k dispozici. Jedeme ještě jednou omrknout okolí a vyzpovídat obyvatele nejbližších domů. Některé jsme nezastihli napoprvé doma. Možná si tam něčeho všimnuli a kdo ví, může se nám tam schovávat vrah“
„Už na vás čekám. Jdeme na to.“
Bez dalších řečí vstala, vzala si přes rameno kabelu, do které si přihodila dvě propisovací tužky a zápisník, a vydali se před dům k autu.

Spisovatelka Petra Nachtmanová napsala a vydala již desítky knih, které začaly vycházet od roku 2006 v několika vydavatelstvích a nakladatelstvích (Moba, Akcent, Nava, Petra). Jde o autorku knih různých žánrů, nejčastěji se zaměřuje na romány pro ženy ze současnosti (Azurové nevěry, Poslední milenka, Na psí uši, Vánoční anděl), na historické příběhy (Zazděná zaživa, Sesterská bouře, První noc bez lásky), krimi (Nezvěstná blondýna, Vražda v krajině přízraků, Unesená Gogo) a thrillery (Hádka). V letech 2001 až 2017 žila na karibském ostrově Curaçao. O tomto období pojednává kniha s názvem Karibská láska. 1. června 2017 založila vlastní nakladatelství Petunky, kde vydává všechny své tištěné a elektronické knihy. Od roku 2021 v tomto nakladatelství vycházejí také knihy a e-knihy jiných autorů.