Kolotoč strachu ekniha

Značka: Vavřík Jan

Mladá dívka Kristýna jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera. Nejde jen o obyčejnou pacientku,...

Dostupnost Skladem
199 Kč
Kolotoč strachu ekniha
Značka: Vavřík Jan
Kolotoč strachu
Novinka

Anotace e-knihy Kolotoč strachu:
Mladá dívka Kristýna jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera. Nejde jen o obyčejnou pacientku, její příběh lékaře uchvacuje, a i motivuje k vyřešení vlastních vztahových problémů. Svěřuje se mu, že byla psychicky a sexuálně zneužívána vlastním otcem. Dostala se do dětského domova, kde se spřátelila s vychovatelkou natolik, že jí připadá jako druhá máma. Jednou se rozhodla opustit zázemí dětského domova a zkusit štěstí se svou novou láskou. Přítel Jirka se zdál skvělý, ale brzy se začal projevovat jako násilník. Tím se dívka dostala do stejného kolotoče týrání a strachu, jaký zažila v dětství. Dokáže se vymanit z bludného kruhu? Kniha je inspirována skutečnými událostmi.

ISBN 978-80-88672-21-0 Kolotoč strachu epub
ISBN 978-80-88672-22-7 Kolotoč strachu mobi

cca 272 stran

Po objednání a zaplacení přijdou na Váš email dva formáty eknih: epub + mobi!

Ukázka z e-knihy Kolotoč strachu:
IV.
…Seděla jsem ve svém pokoji. Koukala jsem do tmy a docela nechápala ticho kolem. Bylo něco kolem jedenácté večer. Většinou se z obýváku ozýval kravál a mámin pláč. Dnes bylo ticho.
Nějak automaticky jsem se poslední dobou budívala v tomhle čase. Poslední půlrok byl pro mne symbolem zmatku, strachu a ponížení, na který jsem si pomalu zvykla. Jako na bolest, kterou máte denně, ale přijmete ji jako vlastní část svého já. Bolest, která jaksi existuje. Kterou už považujete za svou, a bez které máte pocit, že je něco v nepořádku.
Zvykla jsem si, že v tuto dobu přicházel táta a docela dost se křičelo. Pamatuji si jen tupé světlo, které procházelo sklem mezi dveřmi a dopadalo na zaprášený koberec mého pokoje. Občas se ozvaly i rány. Byla jsem zbabělá, bála jsem se vyjít ven z pokoje a zjistit, co se děje. Vyčítala jsem si, že jsem nedokázala najít v sobě odvahu a statečnost, nezvedla svůj zadek z teplé postele a nezjistila, co se děje. Nenávidím se. Nenávidím…

V.
„Rány?“ zpozorněl Langmaier, „jaké rány?“
„No… táta… on…,“ polkla Kristýna a odmlčela se. Bylo na ní znát, že ji to rozrušilo.
„On bil mámu?“ řekl Langmaier, vstal ze svého křesla a popošel ke skříni, kde ležela krabička papírových kapesníků.
„Děkuju,“ sykla dívka.
„Kristýnko,“ zašeptal, „pokud ode mne chcete pomoc, musíte mluvit otevřeně. O všem…“
„Já,“ zasekla se Kristýna.
„Nebojte se a pokračujte!“

Po absolvování Ostravské univerzity začal Jan Vavřík (1978) pracovat v dětském domově. Mnohaletá práce s dětmi v ústavní výchově a příběhy dětí z dětského domova ho ovlivnily natolik, že se staly podkladem pro napsání první knihy „Kolotoč strachu“ (2015), na kterou navázalo volné pokračování „Případ Kláry P.“ (2019). Další kniha s názvem „Návrat z pekla“ byla vydána poprvé v roce 2016, přičemž v roce 2023 se dočkala audioverze v podání Jaromíra Meduny, českého Hercula Poirota. V roce 2024 vychází kniha v reedici s dosud nevydanými pasážemi. V současnosti se připravuje vydání dalšího autorova románu. Začal psát povídkový blog, za rok 2022 získal ocenění druhý nejlepší bloger v mužské kategorii. Z těchto příběhů vznikla také jeho povídková knížka Pošahaný svět (2023). K jeho zálibám počítače, mobilní komunikace, historie a angličtina. Sám o sobě říká, že je iOvce, milovník německých boxerů, Stephena Kinga, J. R. R. Tolkiena, Karla Čapka, Karla Maye a všeho řeckého.