Malířův anděl ekniha

Juan Pablo Mariňo se už od mládí zajímá o malování a poezii. Během výstavy amatérů se seznamuje s krásnou Andreou Floresovou, která je starší než on, vdaná a má dvě děti.

Dostupnost Skladem
159 Kč –31 % 109 Kč
Malířův anděl ekniha
Malířův anděl Petra Nachtmanova
159 Kč –31 %

Anotace e-knihy Malířův anděl:

Juan Pablo Mariňo se už od mládí zajímá o malování a poezii. Během výstavy amatérů se seznamuje s krásnou Andreou Floresovou, která je starší než on, vdaná a má dvě děti. Nic z toho však nebrání jejich vzájemné lásce. Přijde den, kdy Juan získá neodolatelnou nabídku na studium v USA, kam odjíždí i na žádost Andrey. Po letech se vrací zpět na Isla Margaritu jako úspěšný umělec a znovu se dává dohromady se svou dávnou láskou. Všechno se zdá perfektní, kdyby se jednoho dne Juan nevrátil domů a tam nenašel Andreu ležet v krvi...

ISBN 978-80-88272-53-3 (epub)
ISBN 978-80-88272-54-0 (mobi)

počet stran: 216

Po objednání a zaplacení přijdou na Váš email dva formáty eknih: epub + mobi

Ukázka z knihy Malířův anděl:
Byl krásný letní den a svět se mu nepřestal vysmívat...
Nikdy neměl srdeční zdravotní problémy. Proč najednou? Proč tady? Andrea? Ne, nic se nestalo. Malá slabost z přívalu čerstvého vzduchu. Nepatrná úzkost z dávky neklidu na veřejnosti. Nic vážného!
Chytil se za hruď, kde to tak silně bušilo a píchalo.
Pššššt! Už ani kousek lži. Je statečný, podívá se pravdě hluboce do očí a přečte si ortel od nemilosrdných sester z duchovna. Sám sebe úmyslně obelhával. Sobě se přece může svěřit, nikdo ho neuslyší. Nikdo!
Opravdu nikdo?
Přizná se pouze napůl, dokud je ještě čas. „Dokud nás smrt nerozdělí, andílku!“ přísahal u oltáře kostela na začátku února roku 2004. Přiznával, cítil v kostech, že dnešek je správcem rozdělení. Najednou
se v něm vařily vtíravé obrazy, bublaly sochy na živých podstavcích. Ty sokly se kroutily jako zmije a syčely něco o vině a odpuštění. Místo aby naslouchal se zájmem varování, nechal předstoupit před
poslední soud jemu drahé věci. Věci? Neskloňovala se náhodou podle živého vzoru?
Možná měl ještě čas. Mohl zvednout nohy, utíkat a vyhrát souboj s podplaceným osudem. Bolest se znovu ozvala. Vysílala jasný obraz a omámený zvuk.
Zase se nic nestalo? Pokyvoval hlavou – ano. Stalo se, stalo. Okamžitě pocítil změnu harmonického muzicírování času ve dvou. Zamrkal. Zaostřil zrak na obsah kufru a zatajil dech. Víno dostalo barvu krve. Plaval v té rudé lázni a snažil se dosáhnout na břeh, pevnina se ale při doteku změnila na propadliště.
Uhnul pohledem od lahví, aby neutonul ve vlastních představách. Zdvihl oči k modravé obloze a doufal, že se zbaví nepříjemného tlaku ve slabinách. Přivřel oči a zavrávoral. Po paměti zavřel pravačkou kufr a opatrně odkráčel k místu pro řidiče.
„Dokud nás smrt nerozdělí, andílku!“
Andrea. Láska!
Nové píchnutí u srdce, nový signál zla a nový příval tepla. Pocení nepřineslo žádný příjemný pocit. Povolil si kravatu, rozepnul dva knoflíky košile u krku a přál si rychlou pomoc v podobě více neškodlivého ovzduší.
„Andrejko, andílku! Tak tys přestala chtít víno...“ zašeptal a posadil se zničeně za volant. Zasunul klíč, nastartoval a zalekl se motoru. Klasický zvuk nahradila nevšední porucha. Auto vzdychalo známým hlasem: Ach ach ach ááách!
Andrea se mu roztočila v květovaných šatech před očima. Povytahovala dlouhou sukni a odevzdané vzdechy vystřídala za radostné jásání. Jupí! Nožka nalevo, nožka napravo. Dokola, dokolečka, nejkrásnější víla do hnízdečka. Do příbytku vystlaného pomatenými štětci...
Nejmilovanější Reika, andílek. Vtancovala mu do ateliéru a rozehřála nashromážděný chlad na všem, co stálo, leželo či viselo mezi čtyřmi stěnami. Dokázala, že sny se plní, pokud se jim jeden doslova oddává i po probuzení.
Svou přítomností završila dávný sen mladíka, když s ním po letitém odříkání bydlela okroužkovaná zlatým sevřením lásky dvou poblázněných lidí. Zhmotnila sen. Mohl si sáhnout, tisknout se, jásat z okna nejvyššího patra domu...
Blázen. Vyklubal se z něho opravdový šílenec, když jednou zjistil, že se někdy představy raději nemají nechat ožít.
Ale stop návratu k minulosti... Andree se něco muselo stát! Promítal si film, kde ji právě nyní někdo umlčoval. Zároveň si v průběhu zírání na pásku s hrůznými scénami uvědomoval, že jeho srdce nepatřilo nikomu jinému víc než jí. Nikdy víc nemiloval. Nikdy se necítil šťastnější volností vztahu a zároveň spoutaností věrnou přísahou – nezklamat.
Díky nadměrnosti citů, nepropásl ve 14.23 hodin zástavu všeho nadpozemského bytí. Zmizení tří univerzálních andělů v jedné ženě. Haziel, Poyel, Yamabiah – strážci lásky opustili dráhu srdce a nevěřícně se obraceli vzad. S každým píchnutím na hrudi cítil, že se o pár kilometrů dál vypouští život. Utíkal si do neznáma a on tu seděl jak pařez zalitý do betonu.
„Ne, Reiko! Reiko, Andrejko! Andělíčku můj nejdražší, neusínej navěky. Jedu k tobě. Pomohu ti. Reiko, lásko, vydrž! Neutíkej ode mne bez rozloučení, prosím...“
Skončil s ubohým pošeptáváním mezi rty a znovu nastartoval auto. Na volant umístil roztřesené ruce, šlápl na plyn a odpíchl se z plácku. I když překračoval povolenou rychlost, připadal si nohou přilepenou na brzdě.

 

Spisovatelka Petra Nachtmanová napsala a vydala již desítky knih, které začaly vycházet od roku 2006 v několika vydavatelstvích a nakladatelstvích (Moba, Akcent, Nava, Petra). Jde o autorku knih různých žánrů, nejčastěji se zaměřuje na romány pro ženy ze současnosti (Azurové nevěry, Poslední milenka, Na psí uši, Vánoční anděl), na historické příběhy (Zazděná zaživa, Sesterská bouře, První noc bez lásky), krimi (Nezvěstná blondýna, Vražda v krajině přízraků, Unesená Gogo) a thrillery (Hádka). V letech 2001 až 2017 žila na karibském ostrově Curaçao. O tomto období pojednává kniha s názvem Karibská láska. 1. června 2017 založila vlastní nakladatelství Petunky, kde vydává všechny své tištěné a elektronické knihy. Od roku 2021 v tomto nakladatelství vycházejí také knihy a e-knihy jiných autorů.